Něco málo o mně

 

Ahoj já jsem J.A.R.E.K.

nakopu ti dneska zadek, tak nějak to znělo v písničce mé kapely Bu-Fu, a přijde mi to celkem na místě:) Ale teď k tomu, kdo jsem, a proč tu jsem. 

Jsem produktem UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCI, obor: Tělesná výchova a sport

Od kdy se věnuju trénování? Jestli mě paměť neklame, tak někdy od 16 let, kdy jsem začínal trénovat mladé fotbalisty. Samosebou ještě tehdy jsem si myslel, že i já budu jednoho dne profesionál, ale jak to tak bejvá, přišlo zranění, a už nikdy to pak nebylo ono. Měl jsem jít jinou cestou.

Jak pracuju? Myslím, že se to snažím dělat trochu jinak. Inspiraci čerpám v Antice a v našem Sokolu. V období Antiky žili ti nejsilnější, a fyzicky nejlépe vybavení lidé. Sokolové? Pro změnu zase byli vlastenci, sportovci, hrdinové, toto vše se promítalo do jejich výkonů a životů. Podle mě nebylo, a nebude lepší tělovýchovné jednoty.

 

 

Kde mě můžete potkat?

2HaSance

2HaSance je místo, o kterém jsem snil. A jak říkám sny se mají plnit. Pokud věříte a jdete za tím, tak se to dřív nebo později povede. 2HaSance je jak rád říkám ,,Nefalšovaná tělocvična,, kde si přijdou na chuť všichni ti, kteří nehledají stroje. Gymnasti, Vzpěrači, Kalinestici,Crossfiťáci, Fighteři, Powerlifteři, Girevici, ale také lidé, kteří si chtějí normálně zacvičit. 

Více o 2HeSanci 

Super Chlapi

V únoru 2016 jsem se dostal do nové reality show SUPER CHLAPI na Primě, kde jsem připravoval 8 chlapů na triatlonový závod jako kondiční trenér.

Byl jsem zároveň asistent hlavního trenéra Jana Vaňka, který připravuje reprezentanty.

To byla zatím moje největší trenérská výzva a jak dopadla?

Všichni borci, které jsem měl možnost připravovat dokončili triatlonový závod Czechman, a někteří snesli srovnání s profíkama.

Czech International Hockey Camp

Od roku 2014 spolupracuju s CIHC  (CZECH INTERNATIONAL HOCKEY CAMP), jako HLAVNÍ TRENÉR, kde se starám o přípravu hokejistů na tzv. DRYLANDU. Jde o přípravu mimo led tzn. bez bruslí :) Dělám jak s prckama, tak s dospělejma cápkama.

!!! Suchá je hodně podceňována a dost často je právě tato forma tréninku rozhodující a rozdílová !!!

Děláme na rychlosti, výbušnosti, síle atd...rozvíjíme nejdůležitější aspekty bez kterých se prostě dobrej hokejista nemůže obejít.

V rámci  CIHC mám za sebou i zahraniční trenérské štace (Rusko) mezinárodní turnaje (USA, Rusko)

 

Kotex jsem stylová

V květnu 2015 jsem dostal šanci trénovat v rámci projektu JSEM STYLOVÁ (Kotex)  3 měsíce Evičku, se kterou jsme měli dosáhnout, co nejlepších výsledků ve finále této soutěže.

Po 3 měsících Evka stála na podiu a výsledek??? - VÝHRA

Super zkušenost a první velká trenérská výzva, která se nám společně povedla.

 

RC Přelouč

Ještě v roce 2018 jste  mě mohli vidět, v dresu BIZONŮ z Přelouče, kde jsem hrál v místním klubu  1.ligu Rugby.

Nejkrásnější hra na světě, k tomu není co dodat.

Úspěchy:

2x 3.místo - czech rugby 7's league

1x 2.místo - czech rugby 7's league

1x mistr ligy (rugby 15's)

1x 2místo (rugby 15's)

Girevoy Sport

Po Rugby jsem se začal věnovat mnohem intenzivněji, tomu co mě baví už více jak 7 let. Rozhodl jsem se lidem v ČR ukázat krásu sportu, o kterém tu mnoho lidí nic neví. Tzv. Girevoy Sport nebo jinak Kettlebell lifting. Jsem zakladatel CZECH KETTLEBELL CLUBU.  

Jako první Čech jsem reprezentoval ČR na mezinárodních závodech, a jako první Čech jsem na 1ním MS získal bronzovou medaili pro české barvy.

MÁ VIZE

Byl bych moc rád, kdyby lidi přestali lhát, speciálně pak trenéři, poradci, dietáři, samozvaní odborníci, specialisté ad.  Ono vypadat dobře, mít postavu jak ze žurnálu je jedna věc, a věc druhá je bejt zdravej, funkční výkonnej a hlavně šťastnej.

A věř mi, že to jsou dva zcela odlišné světy. Já volím ten druhý, který mi přijde přirozenější, lepší, zdravější, plnohodnotnější, a hlavně to z tebe nedělá  - sorry debila.

Každej má možnost volby, a já nikomu nic nenutím, jen mi přijde, že dnešní doba je zatížená takovejma, s odpuštěním ,,kokotinama,, který konzumenti hltaj, že zapomínají použít selský rozum. 

Já jsem nesežral Šalamounův bobek, a nejsem určitě ten nejlepší, a určitě nevím vše, ale vím jedno, chci lidem otevřít oči, chci aby prozřeli, chci aby chápali, chci aby žili.

To je moje vize.