World Championships 2018 – Lotyšsko

Když jsem cca rok zpět řešil s tehdy pro mě neznámým člověkem, jakýmsi Gregorem Sobočanem, zda by k nám na 2HouSanci mohl přijet v rámci semináře vyučovat Kettlebell lifting, tak mě ani ve snu nenapadlo, jaký směr to všechno nabere.

Tehdy jsem věděl jediné – zajímají mě kettlebelly, a chci se dozvědět víc, než že se dají používat jako činky (s nadsázkou prosím). Věděl jsem, že existuje sport, věděl jsem, že jsou v něm nejlepší Rusové, a věděl jsem, že pokud se chci něco dozvědět a naučit, tak sem musím dostat toho nejlepšího. To se mi také povedlo, jen to nebyl Rus, ale Slovinec.

Od té doby, pro mě Gregor není jen člověkem, který šíří Kettlebell lifting po světě. Je to pro mě také člověk, který to má neuvěřitelně srovnané v hlavě. Člověk, který dokázal ve svém sportu maximum, a přesto zůstal normální. Člověk, který se dělí o své know-how, a především pak kamarád, a teď už i můj trenér. A to je důvod, proč píšu tyhle řádky.

36063274_1856049111368030_1696677579894816768_o

Víte stala se taková věc, když jsem byl v červnu u Gregora v jeho gymu na semináři EGSA, tak jsme měli spoustu času trénovat, mluvit, rozebírat, zkoušet atd. Bylo to něco neuvěřitelného, jako trenér jsem se dělil o informace, a na oplátku mnohem více dostával. Předposlední den campu, kdy jsme seděli na pivku v hospodě já Gregor, a Hege (amatérská MS – Snatch), prostě jsme tak kecali o závodech, o atmosféře. Pak se to nějak stočilo k nadcházejícímu mistrovství světa v Lotyšsku pořádané pod hlavičkou IUKL (což je asi jediná opravdová, a uznávaná asociace starou školou). Možná už tušíte, co se stalo, možná ne. U třetího piva mi Gregor povídá Jarku hele já chci, abys na to mistrovství jel, a závodil tam. Říkám si, po 3 pivech nemůže kecat blbosti. Kouknu na něj, a říkám nezbláznil jsi se náhodou? Ne, myslím to naprosto vážně máme dost času, připravím tě, a pojedeš závodit. Hege ho v tom samo sebou nenechala. Jasný to je super nápad, jedeme. Nechal jsem to dál plynout, říkám jasný jedu, bude prdel. V duchu jsem si říkal, dáme ještě 2 nebo 3 piva, a zítra nebudou vědět, co kecali.

Ráno nás čekal poslední den campu. Odtrénovali jsme nejnáročnější trénink, udělali pár fotek, rozloučili se, když pak Gregor přišel a říká, dělej teď, to co jsi se učil tady, mysli na techniku, každý týden od tebe chci videa, a 2 měsíce před MS začneme s přípravou na dálku. Nezapomněl :).

Celou cestu domů z Ljubljany cca 6 hodin jsem měl možnost přemýšlet, zda to je realné nebo ne. Doma stavím barák, chystám se otevřít další gym, do toho 6ti měsíční dcerka, a mnoho, mnoho dalšího. Chci se teď ve 32 letech připravovat na něco takového? Mám na to? Není trochu pozdě honit si triko?Pralo se to ve mně…na jednu stranu jsem si říkal, že by mě tam neposílal, kdyby věděl, že tam pojedu do počtu. A hned přicházely myšlenky, že jsem starej bla bla bla….., a hned zase ty vole. Budeš první Čech na MS v Kettlebell liftingu, budeš reprezentovat svoji zem….atd. atd. prostě se to ve mně pralo.

Nakonec, abych konečně uklidnil svou mysl, jsem si řekl, že budu trénovat, jak mi Gregor řekl, a že když uvidím zlepšení, že i on, pokud bude spokojen, a já vydržím zdravotně, že do toho teda půjdu. 

No, a dnes, když píšu tyhle řádky, a vidím, co se za necelej rok stalo jen díky tomu, že jsem se chtěl dozvědět víc o kettlebellu, tak se nestačím divit.  

Je 23.9.2018. Na mistrovství odlétám 10.10.2018, abych 12.10.2018 v 10:00 jako první Čech v historii reprezentoval ČR na mistrovství světa v kettlebell liftingu, disciplína LONG CYCLE 24x24kg. Důležité je říci, že jdu amatérskou kategorii. 

V mé přípravě jsem skoro na konci. Čeká mě poslední týden totálního HardCoru, který když prý zvládnu tak jsem připraven, a pak už budeme jen udržovat a odpočívat. Čeká mě to tento týden, proto pevně věřím, že to dám.

Tady malá ochutnávka jak to teď u mě vypadá….

Takže teď už to víte, Ano zbláznil jsem se, a jedu na mistrovství světa. Bude to asi velký zážitek. Pevně věřím, že neudělám ostudu, ostatně trénuju jak magor, nebo jsem trénoval první dva měsíce, teď je toho méně, ale o to intenzivnější.

24955808_1511185885644731_2791708382282050634_o

Budu rád, když u toho budete se mnou, a budete mě na dálku fandit, vše budeme dokumentovat, a měli bychom živě přenášet i jednotlivé závody, tedy i ten můj.

Jinak kromě závodění, jedu také bojovat za to, abychom jako CZECH KETTLEBELL CLUB vstoupili pod IUKL, a mohli pořádat pod jejich hlavičkou závody i na našem území, abychom ten sport u nás posouvali a šířili.

Chci, nebo chceme, protože v tom nejsem sám to dělat seriózně, a tak, jak si to sport zaslouží.

Tak a teď víte vše. Takže koulím zdar.

35955145_1853665398010697_2263124349659643904_n

J.a.r.e.k.

 

Komentáře

  Přidat komentář

  * Nezapomeňte na povinné pole.

  • Nadpis formuláře

   Text formuláře

  • Kategorie